کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

آیا درباره‌ی موفقیت رازهایی وجود دارد

 

آیا درباره‌ی موفقیت رازهایی وجود دارد

اینکه  شما با اشتیاق کار کنید و برای پاسخ به حس علاقه درونی‌‌‌تان تلاش کنید، باعث می‌‌‌شود پول و موفقیت به سمت شما و شغل‌‌‌‌تان حرکت کنند. نکته بعدی که می‌توان به آن اشاره کرد کار کردن است، بله کار کردن به طور متمرکز و هدفمند بر روی ایده‌‌‌ها و فکر‌‌های خودتان می‌‌تواند نقطه عطف در شغل شما ایجاد کند. پیشتر هم به این اشاره کردیم که هر چقدر توصیف و تبیین شما از شغل‌‌‌تان که همان درک چیستی و ماهیت شغل شماست، دقیق تر باشد؛ شما می‌‌توانید پیش بینی و کنترل بهتری درمورد کارتان داشته باشید. پس داشتن درکی درست از اهداف و خواسته‌‌های‌‌تان می‌‌تواند تاثیری تأثیری عمیق بر شغل‌‌تان داشته باشد. راز دیگری که می‌‌تواند باعث پیشرفت شما بشود این است که شما باید توانایی تفویض کارهایتان را بیاموزید. باید بتوانید کارهایی را به دیگران واگذار کنید تا بتوانید تمرکز لازم برای انجام فعالیت های بالاتر را پیدا کنید. منفعل نباشید، به هیچ وجه حاظر نباشید ایده‌‌های جدیدتان را به خاطر اولین بودنشان نادیده بگیرید. هشیارانه ایده بسازید و درمورد ایده مورد نظر آگاهی کامل داشته باشید. وقتی کاری را آگاهانه و خلاقانه انجام می‌‌دهید، بیشتر از هر وقتی به نتیجه آن فکر می‌‌کنید، پس متفاوت و نوین رفتار کنید و از این کار نترسید.

نکته بعدی مثبت اندیشی و عملکرد شماست سلیگمن می‌‌گوید: شما باید واقعیات را از تخیل جدا کنید و با نظری مثبت موضوع مورد نظرتان را پیگیری کنید. اگر شما قدر شناس داشته‌هایتان در شغل‌ خودتان باشید هورمون کورتیزول شما کاهش پیدا کرده و استرس شما کاسته می‌‌شود، در نتیجه به فردی با تمرکز بالا تر تبدیل می‌‌شوید. به این نکته هم اشاره کنیم که هیچ‌‌گاه موفقیت‌‌ها نباید شما را از تلاش برای رسیدن به کامیابیهای بزرگ تر دور کند.

به یاد داشته باشید هیچ باختی در کار نیست و فقط تجربه است. اگر به خاطره اخراج شدن مایکل جردن از دبیرستان نبود امروز هیچ مایکل جردن معروفی وجود نداشت. اگر همیشه ببرید هیچ‌‌وقت قادر نخواهید بود که بفهمید بردن چه حسی دارد. شما باید در مسیر درست قرار بگیرید و سعی کنید موفقیت‌های ماندگار را برای خود به وجود بیاورید.

نبایدها برای رسید به موفقیت

می‌‌خواهیم چند تا از نبایدها را در راه رسیدن به موفقیت نام ببریم. اگر می‌‌خواهید از موفقیتی ادامه دار برخوردار باشید هیچ‌‌وقت تمام تمرکز خود را در لحظه نگذارید و نگاه به آینده را فراموش نکنید. این راه ‌‌کار نه تنها در موفقیت شما در کار به شما کمک می‌‌کند، بلکه در تمام طول زندگی‌‌‌تان می‌‌‌تواند به تمام برنامه های شما نظم دهد. شما باید مانند بیل گیتس عمل کنید، بیل گیتس پس از بازنشستگی‌‌‌‌اش از شرکت مایکروسافت باز هم نگاهی به آینده داشت.

به یاد داشته باشید که نباید کیفیت را فدای کمیت کنید بلکه سعی کنید در حرفه خودتان به صورت ادامه دار بهترین باشید.

اعتماد به نفس راز بزرگ موفقیت

اعتماد به نفس جزء لاینفک موفقیت افراد موفق است. خودتان را باور کنید و ایده‌‌های را که به نظر دیگران احمقانه است را عملی کنید. درست مانند ایلان ماسک که با وجود چالش ها و مشکلات تسلا را ساخت. هیچ‌‌گاه نباید مدیریت شرایط‌‌‌‌‌‌تان را از دست بدهید. سعی کنید الگوهای رایج که مانع از نوآوری و پیشرفت می‌‌شود را بشکنید. هیچ‌‌موقع از چالش‌‌ها وحشت نداشته باشید زیرا در میان همین چالش هاست که شما به فردی خلاق تبدیل می‌‌شوید.

و در آخر باید بدانید که گفته‌های رایج در جامعه مبنی بر اینکه کار سخت مقدمه چینی است برای موفقیت و یا اینکه استرس نماد موفقیت است، اشتباهی محض است و شما باید میزان و معیار خود را در راه رسیدن به موفقیت فاکتور‌هایی دیگر قرار بدهید. موفقیت شما باید در تمام لحظات زندگی شما وجود داشته باشد. زمان زندگی خودتان را در اضطراب موفقیت سپری نکنید. باید همین حالا شاد باشید. شغل مورد علاقه‌‌تان را انتخاب کنید و به خاطره لذت بردن از آن تلاش کنید مطمئن باشید که موفقیت به سمت شما می‌‌آید. زندگی خودتان را بدست بگیرید و آن را کنترل کنید، میان زندگی و کارتان تعادل برقرار کنید. شان اچر می‌‌گوید ۷۵درصد از موفقیت شما نه به خاطره هوش شماست و نه به خاطره مهارتی که دارید بلکه به میزان شادی شما هنگام کار بر می‌‌گردد. زمانی که قلب‌‌تان همراه کار است خلاقیت شما افزایش پیدا کرده در نتیجه پول بیشتری دریافت می‌‌کنید.

 

 

بدون نظر

پاسخی بگذارید