کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

برداشتی درست از ثروت سازی و تفکر خلاق

برداشتی درست از ثروت سازی و تفکر خلاق

امروزه همه افراد خواستار آن هستند که به ثروت و پول دست یابند. اکثر افراد سعی می‌کنند از روش‌های مدرن و پیشرفته برای رسیدن به موفقیت و ثروت استفاده کنند؛ به طور مثال با مفاهیمی مانند NLP و یا ثروت سازی و تفکر خلاق آشنا می‌شوند و سعی می‌کنند آن را در زندگی خودشان پیش ببرند. اما آن چیزی که باعث عدم موفقیت بعضی از افراد می شود آن است که این افراد درک درستی از این مفاهیم ندارند. برداشتی دقیق از تفکر خلاق و ثروت سازی بدان معنا ست که شما دو نکته کلیدی را درباره این موضوع در نظر بگیرید. اولین نکته آن است که استفاده از قدرت تفکر مطلقاً به معنای عدم تلاش کردن نیست. و دومین نکته آن که هر آن چیزی که بدست می‌آورید محصول دانه‌هایی است که در باورتان کاشته‌اید. اگر به دنبال چیزی هستید، ریشه آن را در افکار گذشته‌تان بجویید.

فرصت‌ها انحصاری نیستند

بر مبنای یک قانون ثابت شده، افراد به علت ثروتمند بودن سایر اشخاص فقیر نمی‌شوند. هر فرد فرصت‌های منحصر به خودش را دارد که تنها انتخاب چگونگی استفاده از آن‌ها است که تفاوت میان فقیر و ثروتمند را مشخص می‌کند. ثروتمند شدن نیازمند استعداد شگفت انگیز نیست. البته داشتن دانایی و ذکاوت نیز بی‌اهمیت نیست. باور داشته باشید لوازم مورد نیاز شما برا موفقیت و ثروتمند شدن‌تان در طبیعت آماده است و هیچ کس  غیر از شما نمی‌تواند از آن‌ها استفاده کند. هر شخصی اگر با این نوع از تفکر شروع به فعالیت کند، می‌تواند ادامه راه را با آرامش و تمرکز بیشتر طی کند.

نگرش شما نسبت به پول

هر کاری که می‌کنید به پول نیز فکر کنید. اگر ثروتمند نیستید ریشه آن را در باورهای غلط‌‌‌‌‌‌تان در گذشته نسبت به پول دنبال کنید. راجب پول و ثروت نگرشی مثبت داشته باشید.

تقلید کنید

بسیاری از افراد موفق و پولدار جهان ایده‌های خودشان را با تقلید به بالا‌ترین درجات ثروت سازی رسانده‌اند. بیل گیتس، موسس مایکروسافت در ابتدا حق برنامه‌ای را خرید و سپس شروع به برنامه نویسی دوباره آن کرد. امروزه در هر سایت ثروت سازی با واژه نوآوری مواجه می‌شوید. اما آن چیزی که بیشتر افراد از آن بی‌اطلاع هستند آن است که تقلید و رفتن راه افراد موفق نه تنها کار را برای آن‌ها آسان‌تر می‌کند، بلکه فرآیند ثروت سازی را برای آنان سرعت می‌بخشد.

ثروت بیشتری تولید کنید

خانم اورمان می‌گوید هیچ‌گاه در زندگی شخصی‌اش به دنبال کم کردن هزینه‌ها نبوده است. اورمان می‌گوید به ذهن‌تان یاد دهید به جای اینکه در پی جلوگیری از هزینه‌ها باشد، به دنبال افزایش‌ درآمد باشد.

موفقیت‌ها را کوچک بشمارید

بساری از روانشناسان بر این باور هستند که باید برای کوچک‌ترین موفقیت‌ها بسیار خوشحال شد. اما واقعیت آن است که اگر به کم راضی شوید، پیشرفت نخواهید کرد. بنابراین سطح توقع را خودتان بالا ببرید.

ذهن خلاق

ذهنی خلاق است که توانایی تحلیل شرایط موجود را داشته باشد. ذهنی پویا و سبز است که بتواند از مجموعه‌های بزرگ زیر مجموعه‌های کارآمد بدست بیاورد. مثلا در حوزه اشتغال، حرفه‌هایی مانند مکانیک و یا خانه سازی اشباع شده‌اند. بنابراین ثروتمند شدن در آن‌ها نیازمند زحمت و زمان زیاد و کمی هم چاشنی شانس است. اما حرفه‌هایی مانند کسب و کار‌های اینترنتی ظرفیت بالایی برای جذب کارکنان مختلف دارد. در انتخاب‌هاست که تفاوت میان افراد مشخص می‌شود. فردی که دارای هوش هیجانی بالایی باشد، قادر است بهترین تفسیرها را از شرایط ارائه دهد.

EQ داشته باشید

تقریبا تمام افراد یک جامعه از سطح هوشی یکسانی برخوردار هستند. ولی چیزی که باعث شده است نیمی از افراد جامعه ثروتمند و نیمی دیگر فقیر باشند آن است که بسیاری از افراد فقیر از وجود قدرتی به نام هوش هیجانی آگاه نیستند و یا اعتقادی به آن ندارند. هوش هیجانی توانایی کنترل اضطراب، تنش و شرایط بحرانی است. هوش هیجانی توانایی تمرکز بر روی هدف است. این هوش به صورت ناخودآگاه باعث افزایش خلاقیت و قدرت ذهن شما می‌شود. با داشتن این هوش می‌توانید احساسات دیگران را بخوانید و آن‌ها را به کاری ترغیب کنید یا آن‌ها را رهبری کنید.

با قدرت شروع کنید

با توجه به نظم اجتمائی حاکم بر جامعه برای شکوفا کردن استعدادهای‌تان باید هزینه کنید. گاها آموزش‌های تکمیلی می‌تواند شما را صد پله جلو بیندازد و باعث ترقی و پیشرفت شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن بشود. در این راستا می‌توانید از مشاوره‌های سایت تدبیر و عمل استفاده کنید و به نوعی آینده و ثروتمند شدن خودتان را تضمین کنید.

بدون نظر

پاسخی بگذارید