کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

خود مراقبتی

خود مراقبتی

خود مراقبتی یکی از ارکان‌ اصلی برای رشد و پیشرفت هر فردی است؛ چرا که گمان کنید فردی اهداف بسیار زیادی در زندگی دارد اما از سلامت جسمانی بالایی برخوردار نیست؛ بی شک در مسیر موفقیت با مشکلاتی مواجه می‌شود. از این رو بر تمامی افراد واجب است که از خودشان مراقبت کنند و بتوانند بدن‌شان را سالم و سلامت نگه دارند.

 

خود مراقبتی چیست

خود مراقبتی به فرآیند و یک سری کارهای انجام شده گفته می‌شود که فرد در آن از توان خود استفاده می‌کند تا به صورت مجزا و مستقل از سلامت خود محافظت کند. خود مراقبتی از چند ویژگی تشکیل شده که از جمله آن‌ها می‌توان به رفتاری داوطلبانه، فعالیت‌های آموخته شده و حق و مسئولیت برای خود و خانواده و مراقبت از نوزدان و کودکان و سالمندان اشاره کرد.

 

مزایا و فواید خود مراقبتی

خود مراقبتی و هر کار اصولی و درستی که باعث بهبود سلامتی خود و دیگران شود؛ مزایای زیادی دارد در این مقاله در اموزشگاه فنی و حرفه ای تدبیر و عمل قصد داریم چندین نکته درباره مزایای خود مراقبتی بیان کنیم پس با ما همراه باشید.

 

افزایش انرژی با خود مراقبتی

اولین تاثیری که انجام کارهای خود مراقبتی روی بدن می‌گذارد افزایش نشاط و شور و اشتیاق است. چون که زمانی که فرد بتواند کارهایی را به صورت مستقلانه انجام دهد که حس خوبی در او ایجاد شود و بدن او به سمت سلامتی بیشتر پیش برود؛ نا خود آگاه انرژی اش برای کارهای روزانه و اهدافی که دارد افزایش می‌یابد.

 

خود مراقبتی عامل افزایش اعتماد به نفس

همان‌طور که می‌دانید اعتماد به نفس یکی از فاکتورهای اصلی برای رسیدن به موفقیت و داشتن زندگی شاد و سالم است. زمانی که شما بتوانید سلامتی خود را حفظ کنید و از زندگی خود لذت ببرید؛ خودتان را دوست داشته باشید و دیگران را هم همین‌طور، اعتماد به نفستان بیشتر بیشتر می‌شود و شما به خود باوری بیشتری خواهید رسید. به همین دلیل به افراد پیشنهاد می‌شود که امروزه به خود مراقبتی بیشتر از هر چیز دیگری اهمیت بدهند.

 

ایجاد صلح روانی با خود مراقبتی

تحقیقات نشان داده که بیشتر بیماری‌های روانی اعم از استرس، اضطراب، ناراحتی، پرخاشگری و خشم و عصبانیت ناشی از عدم داشتن صلح با خود درون است. زمانی که فرد نسبت به خود و زندگی اطرافش احساس خوبی نداشته باشد و نتواند ناراحتی خود را کنترل کند؛ به شکل خشم و افسردگی بروز خواهد کرد.

از آن‌جایی که خود ایمنی کاری است که فرد خودش برای بهبود سلامتی و حفظ روحیه خودش انجام می‌دهد؛ ذهن او را از انجام کارهای منفی دور می‌کند و به مرور زمان فرد بیشتر با خودش در صلح قرار دارد و دیگر نگران موضوعات کم اهمیت نیست.

 

مهارت‌های خود مراقبتی

خود ایمنی مسلما یک مهارت است که طی آن فرد باید یک سری بایدها و نبایدها را برای حفظ سلامتی خود انجام دهد؛ از این رو باید دانش و اطلاعاتی در این زمینه داشته باشد. بیشتر افراد متد و تکنیک‌های خود ایمنی را نمی‌دانند و تمایل دارند تا این کار را برای خود و دیگران انجام دهند. اگر جزء این دست از افراد هستید به شما پیشنهاد می‌شود تا در کلاس‌های خود مراقبتی شرکت کنید. در این گونه جلسات به شما آموزش داده می‌شود تا چگونه بتوانید از خودتان مراقبت کنید و با توجه به شرایط فیزیکی تان چه کارهایی را برای حفظ سلامتی خود انجام دهید.

 

 

اموزشگاه فنی و حرفه ای تدبیر و عمل

اموزشگاه فنی و حرفه ای تدبیر و عمل دپارتمان اموزش مهارت‌های فنی است که کلاس‌های آموزشی در حوزه‌های مختلف، خانواده، ایمنی و بهداشت و سرمایه گذاری، بورس و خود مراقبتی و ….. برگزار می‌کند. یکی از ویژگی‌های این اموزشگاه فنی این است که مربیان آن افراد تحصیلکرده و متخصص در هر رشته هستند و به داوطلبان کمک زیادی برای موفقیت در مسیرشان می‌کنند. همچنین اموزشگاه فنی و حرفه ای تدبیر و عمل نسبت به سایر موسسات قیمت و شهریه منصفانه دارد و در حوزه‌های فنی به کارآموزان برای ورود به بازار کار مدرک معتبر ارائه می‌دهد.

بدون نظر

پاسخی بگذارید