کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

نگاهی کلی به مدیریت پروژه

نگاهی کلی به مدیریت پروژه

مدیریت پروژه به صورت کلی به راهکارها و روش‌هایی گفته می‌شود که عموما یک قرن یا صد سال پیش در کسب و کارها وارد شدند؛ اما در چند سال گذشته راهکارهای مدیریت پروژه به شدت رشد پیدا می‌‎کند و به عنوان یکی از رشته‌های تخصصی و مجزا شروع به کار می‌کند تا به امروز که شرکت‌ها برای پی بردن کارهای خودشان از یک مدیر پروژه با تجربه بهره می‌گیرند.

مدیر پروژه نامحدود فکر می‌کند

یکی از نکاتی که درباره مدیریت پروژه و فردی که این مسئولیت را بر عهده می‌گیرد حائز اهمیت است این که مدیر پروژه برخلاف مدیریت شرکت‌ها و موسسات تنها به یک موضوع کلی و خاص فکر نمی‌کند یا این که تنها روی یک جنبه خاص تمرکز نمی‌کنند بلکه به صورت کلی و جز به جز هر یک از بحث‌هایی که در پروژه اهمیت دارد را بررسی کرده و برای مسائل راهکاری پیدا می‌کنند؛ در واقع بعضی از افراد به اشتباه مدیر پروژه را با یک مدیریت کلی یکی می‌دانند؛ در حالی که کار مدیریت پروژه بسیار گسترده‌تر از یک مدیر است.

عملیات مدیریت پروژه

اگر بخواهیم به صورت کلی نگاهی به مدیر پروژه بیاندازیم. مدیر پروژه شخصی است که پروژه را ارزیابی کرده تا از عملکرد صحیح آن در مدت زمان مشخص و با بودجه‌ای برای هزینه مطمئن شود. از طرفی لازم به ذکر است که این کار در کسب و کارهای بزرگ به تنهایی قابل انجام نیست و به مشارکت گروهی از افراد متخصص نیاز دارد.

وظایف مدیر پروژه

مهم‌ترین وظیفه مدیر پروژه این است که هدف اصلی پروژه را تعیین کند؛ در واقع مدیر پروژه کارهایی را که باید انجام شود و تغییراتی که باید ایجاد گردد را ریز به ریز و با جزئیات شرح می‌دهد و در مرحله دوم وظایف هر فرد و میزان نیروی انسانی که نیاز است را نیز مشخص می‌کند.

از طرفی مدیر پروژه علاوه بر کارهایی که انجام می‌دهد باید میزان بودجه را نیز مشخص کند تا بتواند هزینه‌های غیر قابل پیش بینی را نیز مشخص کرده و از بروز آن‌ها جلوگیری کند. در واقع فرآیند مدیریت پروژه را می‌توان به چند قسمت تقسیم کرد که از جمله آن‌ها می‌توان به آغاز، برنامه ریزی زمانی و مکانی، اجرا، بررسی و نظارت و پایان اشاره کرد.

مشاغلی مخصوص مدیران پروژه

فردی که دوره‌های مدیریت پروژه را طی می‌کند می‌تواند در مشاغل مختلفی مشغول به کار شود که عبارتند از:

مدیر پروژه

مدیر پروژه فرد کلیدی در یک کسب و کار است و وظیفه دارد تا قسمت‌های پروژه از ابتدا تا انتها را بررسی نماید.

 

دستیار مدیر پروژه: شخصی است که در دست راست مدیر پروژه محسوب می‌شود و به او کمک می‌کند در مسیر خواسته‌های شغلی خود قدم بگذارد.

دوره‌های آموزش مدیریت پروژه

تا به این جا با اهمیت شغل مدیریت پروژه آشنا شده‌ایم و با توجه شرح حال این کار و درآمدی که مدیران پروژه دارند بسیاری از افراد تمایل دارند تا در این شغل مشغول به کار شوند. برای این که بتوان مدیر پروژه‌ی خوبی بود باید علاوه بر علاقه، مهارت‌های زیادی را داشت که بسیاری از آن‌ها از طریق آموزش و کسب تجربه در دوره‌های آموزشی به دست می‌آیند؛ بنابراین به بسیاری از افراد که می‌خواهند در شغل مشغول به کار شوند پیشنهاد می‌شود تا در دوره‌های آموزشی مشغول به کار شده تا بتوانند تجربیات کافی را برای این کار کسب کنند؛ آموزشگاه فنی و حرفه‌ای تدبیر و عمل با‌ سال‌ها سابقه و بهره‌گیری از پرسنل با تجربه به افرادی که می‌خواهند در این مسیر مشغول به کار شوند کمک می‌کند تا بتوانند مهارت‌هایی که برای این کار نیاز دارند را کسب کنند؛ آموزشگاه تدبیرو عمل برای کارآموزان خود دوره‌هایی را در نظر می‌گیرد تا بتوانند در هر شرایطی آن را اجرا کرده و در مسیر کاری خود پیش ببرند.

ویژگی‌های دوره‌ی مدیریت پروژه آموزشگاه تدبیر و عمل

  • مشاوره تلفنی و حضوری پیش از ثبت نام
  • پشتیبانی آموزشی ۲۴ ساعته
  • برگزاری جلسات رفع اشکال
  • ارائه مدرک رسمی سازمان فنی و حرفه‌ای
  • معرفی کارآموزا جهت ورود به کار
  • دریافت شهریه مقرون به صرفه و منصفانه

 

بدون نظر

پاسخی بگذارید