کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

پنج عادت مدیران موفق

پنج عادت مدیران موفق

مدیران موفق از جمله افرادی محسوب می‌شوند که در هر کسب و کاری دارای مسئولیت سنگین و مختلف هستند؛ از این رو کسانی که این مسئولیت را می‌پذیرند و در این کار موفقیت امیز عمل می‌کند دارای ویژگی‌هایی هستند که یادگیری آن برای افرادی که به دنبال موفقیت هستند الزامی می‌باشند. در این مقاله در اموزشگاه فنی و حرفه ای تدبیر و عمل قصد داریم تا پنج تا از عادت مدیران موفق را بیان کنیم پس با ما همراه باشید.

 

سحرخیزی مدیران موفق

بیشتر مدیران موفق افراد سحرخیز هستند. کسانی که روز خود را از صبح زود شروع می‌کنند؛ شانس بیشتری برای انجام کارهای و برنامه ریزی دارند. بیشتر مدیران موفق کار خود را از ساعت هفت شروع می‌کنند. اگر می‌خواهید جزء مدیران موفق باشید باید روز خود را از صبح زود شروع کنید. این کار نه تنها به شما زمان بیشتری می‌دهد بلکه باعث می‌شود تا فرد وقت شناسی باشید. سحر خیز بودن هر چند در گام اول سخت به نظر می‌رسد اما اگر ۲۱ یک روز این کار را انجام دهید به جزئی از عادات شما تبدیل خواهد شد.

 

مدیران موفق و ارتباط با دیگر همکاران

مدیران موفق افرادی نیستند که تنها در محیط کار خود بنشینند و به دیگران امر و نهی کنند؛ آن‌ها افرادی هستند که به خوبی با دیگر کارمندان ارتباط برقرار کرده و چندگاهی به نقاط مختلف محل کارشان سر می‌زنند و تمام جوانب را از جنبه‌های مختلف بررسی می‌کنند. مدیران موفق در طول روز با تیم کاری خود تماس برقرار کرده و از اوضاع کار با خبر می‌شوند؛ این کار هم مدیر را اگاه تر می‌کند و هم باعث تشویق و تقویت روحیه تیم می‌شود.

 

چک کردن مداوم ایمیل

یکی دیگر از کارهایی که مدیران موفق انجام می‌دهند این است که مداوم ایمیل خود را چک می‌کنند. بیل گیتس مدیر سابق ماکروسافت اذعان کرده که آخر هفته‌های خود و زمان مشخصی را به ایمیل‌های خود اختصاص می‌دهد.

 

مدیران موفق به دنبال یادگیری هستند

بعضی از افراد گمان می‌کنند که مدیران موفق نیازی به هیچ اطلاعات و دانشی ندارد؛ در حالی که مدیران موفق بیشتر از هر کس دیگری به دنبال یادگیری هستند. مدیران موفق همواره سعی می‌کنند تا مطالب جدید را بیاموزند و اطلاعات خود را اضافه کنند؛ چرا که هر چقدر یک مدیر آگاه تر باشد، پیشرفت کار بیشتر و سریع‌تر خواهد بود.

 

مدیران موفق برای مشتریان‌تان وقت می‌گذارند

یکی دیگر از کارهایی که مدیران موفق انجام می‌دهند این است که برای مشتریان خود وقت می‌گذارند. شاید افراد زیادی باشند که در بخش پشتیبانی مشتریان فعالیت می‌کنند؛ اما یک مدیر موفق خود به تنهایی حواسش به مشتریان است؛ چرا که همان‌طور که می‌دانید، مشتریان عامل زنده موندن و پیشرفت هر کسب و کاری هستند؛ از این روز یک مدیر موفق باید تمرکز زیادی روی بخش مدیریت داشته باشد.

 

مدیران موفق به خانواده خود اهمیت می‌دهند

این که همه خودتان را وقف کارتان کنید و کارهای دیگری انجام ندهید و به کلی کارهای خود را فراموش کنید؛ جزء عادات مدیران موفق نیست. البته این نکته را باید مد نظر قرار دهید که یک مدیر موفق باید کارهای زیادی انجام دهد؛ به همین دلیل شاید بعضی از روزها زمان زیادی نداشته باشد؛ اما با این وجود برای خانواده و اطرافیان خود وقت می‌گذارند. به همین دلیل اگر می‌خواهید جزء مدیران واقعا موفق باشید؛ حتما برای خانواده خود زمان بگذارید.

 

برنامه ریزی عالی مدیران موفق

تنظیم برنامه‌های کاری، بررسی و سر کشی به بخش‌های مختلفف ارتباط با دیگر همکاران و در نظر داشتن مسائل مالی، از جمله کارهایی است که یک مدیران باید انجام دهد. به همین دلیل کسی که می‌تواند این همه برنامه را به خوبی انجام دهد مسلما برنامه ریزی بالایی دارد. شما هم برای این که مانند یک مدیر موفق برنامه ریزی خوبی داشته باشید؛ کارهای خود را اولویت بندی کنید و آن‌هایی که از اهمیت بیشتری برخوردارند در اول لیست قرار دهید؛ این کار را هر روز باید انجام دهید تا بتوانید از پس همه برنامه خود برآید.

توانایی نه گفتن مدیران موفق

هر چند شما باید بیش از آن چه دیگران از یک فرد معمولی انتظار دارند انجام دهید؛ اما در بعضی از مواقع به بعضی از درخواست‌های دیگران که انجام آن در حد توان شما و کارتان نیست نه بگویید. مدیران موفق به بعضی از مسائلی که شاید رد کردن آن توسط افراد عادی سخت است نه می‌گویند.

بدون نظر

پاسخی بگذارید