کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

چند راهکار برای افزایش طول عمر

چند راهکار برای افزایش طول عمر

انسان یک روز متولد می‌شود و پس از آن مدت زمانی را زندگی می‌کند. هر کسی در طول زندگی خود چند مرحله دارد که عبارتند از: نوزادی، کودکی، نوجوانی، جوانی، میان سالی و کهن سالی.

هر فردی با توجه به شرایط زندگی خود یک عددی را طول عمر می‌کند در این مقاله در اموزشگاه فنی و حرفه ای تدبیر چند راهکار برای افزایش طول عمر بیان می‌کنیم پس با ما همراه باشید.

 

زندگی سالمی داشته باشید

یکی از راهکارهای افزایش طول عمر پیروی از سبک زندگی سالم است. اگر بخواهید طول عمر خوبی کنید بهتر است از مصرف دخانیات و کارهای ناسالم دوری کنید و در مواد غذایی خود از سبزیجات و میوه جات استفاده کنید. یکی از راهکارها برای افزایش طول عمر ورزش کردن روزانه و مرتب است و حداقل روزی ۳۰ دقیقه ورزش را در برنامه خود بگنجانید.

 

روحیه خود را حفظ کنید

روحیه و شرایط روانی افراد در جسم و فیزیک آن‌ها تاثیر زیادی می‌گذارد. تحقیقات نشان داده بخشی از بیماری‌هایی که افراد به آن مواجه می‌شوند ناشی از ناراحتی روحی و روانی آن‌هاست. به همین دلیل اگر می‌خواهید طول عمر خوبی داشته باشید و جسم سالمی هم در کنار آن داشته باشید بهتر است مراقب سلامت روان‌تان هم باشید. برای این که روحیه خود را حفظ کنید بهتر است در محیط‌های شادی شرکت کنید و از افراد منفی دوری نمایید.

 

مراقبت‌های پزشکی

اگر دچار بیماری خاصی هستید باید همواره به مراقبت‌های پزشکی خود اهمیت دهید. از طرفی افراد سالم هم هر چند یکباری باید چکاپ انجام دهند تا از وضعیت سلامتی خود باخبر شوند. یکی از راهکارهای طول عمر انجام مراقبت‌های پزشکی و دادن آزمایشات کلی است تا از جنبه‌های مختلف از سلامتی خود با خبرباشید.

 

ارتباطات موثر برقرار کنید

یکی از راهکارهایی که بتوانید طول عمر خود را افزایش دهید این است که در گروه‌های دسته جعمی مثبت شرکت کنید تا بتوانید روحیه خود را حفظ نمایید. این کار به شما لذت زندگی اجتماعی را می‌دهد از این رو بهتر است تا ارتباطات خود را افزایش دهید.

مثبت اندیش باشید

ذهن قدرت زیادی در خوشبختی شما دارد؛ سعی کنید برای این که بتوانید طول عمر خود را زیاد کنید به مسائل منفی و حاشیه‌ای در زندگیتان زیاد توجه نکنید و از هر مسئله و مشکلی دید مثبت آن را بنگرید تا بتوانید روحیه خود را حفظ نمایید.

 

مراقبت وزن تان باشید

تحقیقات نشان داده چاقی یکی از عوامل اصلی در بروز بیماری‌هاست. چاقی باعث شده تا بیماری‌هایی نظیر دیابت و افزایش فشار خون به سراغ شما بیاید. به همین دلیل اگر می‌خواهید طول عمر طولانی داشته باشید بهتر است وزن خود را در حالت عادی نگه دارید و از چاقی دوری کنید. برای این که دچار اضافه وزن نشوید باید تحرک کافی داشته باشید و همین طور از مواد غذایی سالم و مناسب استفاده کنید.

 

انجام بازی‌های فکری

مغز با افزایش طول عمر ممکن است به بیماری‌هایی نظیر آلزایمر مواجه شوند. از این رو باید برای اینکه طول عمر مغز خود را هم افزایش دهیم به سراغ انجام بازی‎‌های فکری بروید. شطرنج، سودوکو، کلاژ و … از جمله بازی‌هایی هستند که می‌توانند ذهن را از پیر شدن نجات دهند. از این رو برای این که طول عمر خود را افزایش دهید بهتر است این بازی‌ها را در کارهای روزانه خود انجام دهید.

 

صبحانه بخورید

بیشتر کسانی که طول عمر خیلی زیادی می‌کنند صبحانه را جزء بهترین وعده غذایی خود می‌دانند. خوردن صبحانه به آن‌ها کمک کرده تا بتوانند طول عمر خیلی خوبی داشته باشند. سعی کنید صبحانه را جزء وعده‌های اصلی خود بگذارید و آن را هر روز میل کنید. بسیاری از افراد کار و کمبود وقت را دلایل نخوردن صبحانه می‌دانند در حالی که خوردن صبحانه، انرژی را چند برابر افزایش داده و به شما کمک می‌کند تا بهتر بتوانید روز خود را سپری کنید. اگر به دنبال طول عمر بالا هستید صبحانه را جدی بگیرید.

بدون نظر

پاسخی بگذارید