کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

چند روش برای جذب مشتری

چند روش برای جذب مشتری

مشتریان یکی از عوامل اصلی برای رشد هر کسب و کاری به شمار می‌روند. در واقع میزان رشد و سود شغل شما به میزان مشتریان‌تان بستگی دارد و هر چه مشتریان بیشتر و وفادارتر داشته باشید میزان سود و رشد شما بیشتر است. برای این که مشتریان خود را وفادار کنید چند روش وجود دارد که در ادامه در امورشگاه فنی تدبیر و عمل به آن‌ها می‌پردازیم.

 

پاداش بدهید

مشتریان علاقه زیادی به پاداش گرفتن دارند؛ برای کسانی که خریدهای زیادی انجام می‌دهند هدایای قابل توجه‌ای در نظر بگیرید و یا این که به آن‌ها پیشنهاد بدهید. تخفیف دادن یکی از کارهایی است که مشتریان شما را چند برابر می‌کند. برای محصولات خود هرزگاهی تخفیف بگذارید تا خرید شما را بیشتر کنند.

 

ارتباطات موثر

این که با مشتری خود بتوانید خوب برخورد کنید یکی از راهکارهایی است که مشتریان به خرید بیشتر از شما ترغیب کنند. از طرفی در هر کسب و کاری می‌تواند یک سری مشکلاتی بین شما و ارباب رجوع پیش بیاید از این رو بهتر است که این مواقع به خصوص حتما با مشتریان خود به خوبی برخورد کنید.

 

مشتریان ناراضی را دریابید

حتی اگر بهترین محصولات هم عرضه کنید باز هم با مشتریان ناراضی مواجه خواهید بود. زمانی که افرادی از خدمات شما راضی نیستند می‌توانند به شما برای گسترش کسب و کارتان کمک زیادی کند. سعی کنید با مشتریان ناراضی صحبت کرده و دلایل آن‌ها را جویا شوید تا نقاط ضعف کسب و کارتان را پیدا کنید و آن را بهبود ببخشید. زمانی که بتوانید مشکلات افرادی که از خدمات شما شکایت دارند را حل کنید آن‌ها را بهترین همراه خودتان تبدیل خواهید کرد.

 

بهبود کیفیت خدمات

بهترین روشی که برای ایجاد وفاداری در مشتریان وجود دارد؛ این است که کیفیت خود را همیشه بهتر از دیروز خود کنید. این که محصول با کیفیت به دست مشتریان خود بدهید که احساس کنند بیشتر از آن چه که هزینه کرده‌اند ارزش دارد به بهبود رابطه شما با مشتریان‌تان کمک می‌کند.

 

مشتریان را ترغیب به خرید کنید

انجام تبلیغات در شبکه‎‌های مجازی و دیگر رسانه‌ها به جذب مشتریان و ترغیب خرید آن‌ها کمک زیادی می‌کند. برای این که محصولات خود را معرفی کنید می‌توانید از روش‌های مختلف مانند تبلیغات، ارسال پیامک تبلیغاتی و … استفاده کنید.

 

بسته بندی متنوع و زیبا

یکی دیگر از کارهایی که به جذب مشتریان و ایجاد وفاداری در آن‌ها کمک می‌کند؛ بسته بندی زیبا در محصولات است. برای ارسال سفارشات به مشتریان سعی کنید جعبه و بسته بندی خوبی برای خدمات خود در نظر داشته باشید. همچنین برای معرفی سایر محصولات خود می‌توانید بروشور یا کاتالوگ‌های مخصوصی هم در آن‌ها قرار دهید تا به شما کمک زیادی کند تا مشتریان خود را با سایر محصولات دیگر آشنا کنند.

 

اینترنت را دست کم نگیرید

اگر فروشگاه اینترنتی دارید با ایجاد شبکه‌های گروهی می‌توانید مشتریان خوبی برای خود داشته باشید. یادتان باشد بازاریابی دهان به دهان از جمله تکنیک‌های قوی جذب مشتری است؛ یعنی اگر کسانی از خدمات شما راضی باشند به دیگران شما را معرفی خواهند کرد و به مرور زمان تعداد آن‌ها روز به روز بیشتر بیشتر می‌شود.

 

گسترش کسب و کار

هر چقدر کسب و کارتان بزرگ‌تر باشد می‌تواند به مشتریان بیشتری خدمات دهد. از این رو از دیگر فاکتورهای مهم برای رضایت و جذب مشتری، ارزش شرکت یا مجموعه و یا حتی فروشگاه‌تان است. سعی کنید تا شغل خود را گسترش دهید و بر ارزش کمپانی خود بیافزایید.

 

مشتری را راهنمایی کنید

بعضی از مشتریانی که برای خرید به شما مراجعه می‌کنند با تمام زیر و بم محصولات آشنایی ندارند. شما می‌توانید برای انجام این کار، پیش از خرید به آن‌ها مشاوره دهید. صحبت کردن با مراجعه کنندگان درباره محصولات هم آن‌ها را به خرید ترغیب کرده و کمک می‌کند تا به شما اطمینان بیشتر کنند و در نتیجه به مشتری وفادار تبدیل شوند.

 

خودتان با مشتریان تماس بگیرید

همیشه مشتری نباید سراغ شما بیاید؛ گاهی شما باید به سراغ او بروید. با مشتریان خود تماس برقرار کنید و از محصولات جدید برای آن‌ها بگویید و یا این که از تجربه خرید از شما بپرسید تا بتوانید کانال ارتباطی، را بین خودتان حفظ نمایید.

بدون نظر

پاسخی بگذارید