کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

حسابداری پیشرفته راهکاری نوین برای تجارتی سریع

حسابداری پیشرفته راهکاری نوین برای تجارتی سریع

در ابتدا برای درک بهتر موضوع حسابداری پیشرفته به شرح  حسابداری می‌‌پردازیم: حسابداری قائده‌‌ای است که در آن روند جمع‌‌آوری، نظم‌‌دهی و هماهنگی اطلاعات مالی صورت گرفته و می‌‌تواند نقش مهمی را در تصمیمات آینده مدیران مالی و برنامه‌ ریزان اقتصادی داشته باشد. در واقع حسابداری اطلاعات مالی اولیه را دریافت کرده و به نظم می‌‌رساند. شما با یادگیری حسابداری می‌‌توانید عملکرد مالی بسیاری از سازمان‌‌ها را متوجه شوید زیرا ساز و کار آن‌‌ها تقریبا شبیه هم می‌‌باشد.

حسابداری پیشرفته چیست

حسابداری پیشرفته نتیجه‌‌ای است جامع که از طیف وسیعی از اطلاعات سیستم مالی به دست می‌‌آید. به طور کل این نوع از حسابداری اطلاعات روشنی را درمورد مراحل مختلف کار مالی و آماده سازی اطلاعات تا تحلیل برخی صورت های مالی در اختیار کاربر قرار می‌‌دهد. این نوع از حساب داری راهکاری برای درک ظواهر نامأنوس و پیچیده حسابداری است. در این نوع از حسابداری اطلاعات متفاوتی با توجه به نیاز کاربر در اختیار آن‌‌ها قرار می‌‌گیرد.

حسابداری پیشرفته برای چه کسانی کاربرد دارد

حسابداری پیشرفته می‌‌تواند درست ترین تصویر را به مدیرانی که نیاز دارند اطلاعاتی دقیق از ارقام مالی و برخی اصطلاحات حسابداری مانند سود و زیان، تراز‌‌نامه‌‌ها و ثبت حساب‌‌ها داشته باشند، بدهد. حسابداری پیشرفته می‌‌تواند راهنمای تجارت افراد قرار بگیرد. مسئولان مالی برای برنامه ریزی‌‌های آینده ملزم به استفاده از این علم نوین هستند.

از دیگر مشاغلی که این نوع از حسابداری در آن مورد استفاده قرار می‌‌گیرد، وزارتخانه‌ها و انواع سازمان‌‌های دولتی است؛ زیرا این نوع از حسابداری دارای ویژگی‌‌هایی از قبیل کنترل بودجه سالانه سازمان‌‌ها و طبقه بندی مخارج آن‌‌ها و همچنین کنترل عدم تداخل منابع مالی است. حسابداری دولتی نام حسابداری پیشرفته‌‌ای است که در این بخش‌‌ها بکار می‌‌رود

مزایای حسابداری پیشرفته

تصمیم گیری‌‌ها به صورت دقیق که بر مبنای اطلاعاتی جامع و کامل هستند صورت می‌‌گیرند. اطلاعاتی علمی که در این نوع از حسابداری در اختیار افراد قرار می‌‌گیرد باعث می‌‌شود آینده نگری های اقتصادی منظمی صورت بگیرد. همچنین نشان دادن ظرفیت های مالی و سهولت سازی و کار بستن سال مالی از دیگر مزایای این نوع از حسابداری است.

نرم افزارهای حسابداری پیشرفته

حسابداری پیشرفته مورد استفاده اصناف و مشاغل صنعتی و خاص که در واقع گردش های مالی و حساب‌‌های جاری زیادی دارند قرار می‌‌گیرد که از نرم افزار‌‌هایی نظیر:

نرم افزار حسابداری بانکداری

نرم افزار حسابداری بیمارستانی

نرم افزار حسابداری صرافی

نرم افزار حسابداری پیمان‌‌کاری و ساختمانی و… قرار می‌‌گیرد

نرم افزار‌‌های حسابداری پیشرفته باید امکان گزارش‌‌های روزانه و ماهانه از فعالیت‌‌های تجاری را داشته باشند. این نوع از نرم افزار‌‌ها باید بتوانند عملکرد کاربران را به صورت روشن ارائه کنند. نرم افزار باید سیستم جست‌‌و‌جو پیشرفته چک، میزان نقدینگی، هزینه و اشخاص را داشته باشد. از نکات مهم و قابل توجه این نوع از نرم افزارها دقت بالایی است که دارند. ای نرم افزارها قادر هستند اطلاعات پیچیده را هم به صورت قابل درک و روشن ارائه کنند. سرعت بالایی که دارند و همچنین که در این  نوع از نرم ‌‌افزار‌‌ها می‌‌توان میزان سطح دسترسی افراد به هر بخش را کنترل کرد، به نوعی باعث بالا رفتن امنیت حساب‌‌ها می‌‌شود. نرم افزارها می‌‌توانند حساب‌‌های خرید و فروش کالا‌‌ها را در هر دوره زمانی ارئه کنند. یکی از عیب‌‌هایی که درمورد نرم افزارهای حسابداری پیشرفته وجود دارد آن است که به علت پیوستگی موجود میان اطلاعات در این سیستم، با رخ دادن مشکل در یکی از قسمت‌‌های موجود ممکن است در نحوه کارکرد بقیه اجزا هم مشکل رخ دهد.

کاربرد‌های حسابداری پیشرفته

از کاربرد‌‌های حسابداری پیشرفته می‌‌توانیم به این مورد اشاره کنیم که در بازار تجاری امروزه برای پیدا کردن ظرفیت مزیت رقابتی (که همان توانایی پیروزی در رقابت‌‌های تجاری است) باید از سیستم های نوین حسابداری استفاده کرد. در کسب توانایی ظرفیت مزیت رقابتی شما باید نقاط ضعف موجود را شناسایی کرده و از بین ببرید. حسابداری پیشرفته ابزار مناسبی برای دریافت اطلاعات می‌‌باشد.

می‌‌دانید که‌ شرایط مطلوب و افزایش سود دهی شرکت بستگی به بازار‌‌های سرمایه دارد. در واقع شما باید درک عمیقی از شرایط بازار‌‌های سرمایه داشته باشید؛ از طرفی می‌‌دانید که تجزیه و تحلیلی که این نوع از حسابداری در اختیار شما قرار می‌‌دهد، می‌‌تواند سطح اطلاعات مالی شما را درمورد بازار‌های سرمایه ارتقاع دهد. پس با این نوع از حسابداری می‌‌توانید ثروت شرکت خودتان را افزایش دهید.

بدون نظر

پاسخی بگذارید