کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

افراد موفق چه تیپ ذهنی دارند

افراد موفق چه تیپ ذهنی دارند

همه شما در طول زندگی‌تان با افراد موفق رو به رو شده‌اید. دست کم هر یک از شما یک فرد موفق در زمین کاری و یا تجارت را ملاقات کرده‌اید و یا حداقل چند سطری راجب او خوانده‌اید. اگر کمی به روند کاری آن‌ها دقت کرده باشید، حتما متوجه مغز قدرتمند آن‌ها شده‌اید. واقعیت این است که لازمه رسیدن به موفقیت چیزی جز داشتن یک ذهن خلاق نیست. اگر شما هم فردی هستید که قصد دارید در آینده به ثروت‌ قابل توجهی دست پیدا کنید و یا اگر می‌خواهید تاجری موفق باشید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که خط مش ذهن‌تان را در دست بگیرید. شاید برای شما سوال پیش بیاید که چگونه می‌توانید این کار را انجام دهید؟ با ما همراه باشید تا کمی بیشتر با نحوه نظم دهی مغزتان آشنا شوید.

به ذهن‌تان یاد دهید که از کار لذت ببرد

ریچارد برنسون، یکی از بزرگ‌ترین سرمایه گذاران می‌گوید که همواره حتی قبل از شروع کار باید از آن کار لذت برد. شروع کسب و کار جدید برای ثروت سازی یعنی آغاز فراز و نشیب‌های بسیار که گذشتن از هر کدام نیازمند علاقه به آن کار است. اگر از کارتان لذت ببرید ذهن، شما را تشویق به تلاش بیشتر و در نتیجه موفقیت بیشتر می‌کند.

مغز هدفمند

حتما در شروع کار هدف گذاری کنید و مسئولیت هدف گذاری را قبول کنید.‌ انسان همواره در پی چیزی است و این در جست و جوی بودن چیزی بودن است که به هنجارها و کنش‌های انسان‌ها جهت می‌دهد. مغزی که بداند به چه سمتی حرکت می‌کند و نقشه راه برایش روشن باشد، عملکردی عالی ارئه می‌دهد.

اجازه ندهید که ذهن‌تان خلع سلاح شود

به عنوان یک مدیر هیچگاه استراتژی‌ها و نوآوری‌های خودتان را فاش نسازید. اگر مجبور به توضیح نظر و ایده‌تان هستید هیچ وقت تمام آن را در اختیار دیگران قرار ندهید. بخشی از آن را مبهم نگه دارید، همان قسمت می‌تواند از شما محافظت کند. توضیح کار به دیگران به صورت ناخودآگاه از انرژی مغز شما می‌کاهد.

ذهن رقبا را بخوانید

باید به قدری نسبت به کار علم لازم را داشته باشید که مغز توانایی پیش بینی حرکت بعدی رقیب را پیدا کند. در کنار علم لازم باید خودشناسی داشته باشید. هر چقدر به اصول ذهنی خودتان آگاه‌تر باشید، به همان نسبت می‌توانید کنش‌های بعدی رقبا را دقیق‌تر پیش بینی کنید.

تلاش زیاد توقع پایین

به نوعی ذهن‌تان را سازمان دهید که به دنبال تلاش زیاد و بدون توقف باشد. نکته‌ای که وجود دارد آن است که حتی گاها نقشه‌های دقیق و حساب شده نیز شکست می‌خورند. بنابراین ذهن باید قدرت پذیرش شکست را هم داشته باشد. البته این بدان معنا نیست که مثبت اندیشی را فراموش کنید. هیچ چیز نمی‌تواند بیشتر از یک ذهن امیدوار به شما قدرت دهد. باور داشته باشید که در آخر موفق می‌شوید حتی اگر در مراحل اولیه شکست بخورید. خیلی از ثروتمندان دنیا از همان ابتدا با موفقیت‌های پی در پی مواجه نبودند و حتی شکست‌های متعددی را تجربه کردند. اما همیشه نسبت به آینده امیدوار بودند و از موفق شدن‌شان اطمینان داشتند.

ذهن افراد را به تسخیر در می‌آورند

مدیرهای موفق به دنبال کاهش استرس در محیط کاری‌شان هستند. مدام به دنبال توبیخ کارمندشان نیستند و سعی می‌کنند فضایی منسجم و کارآمد درست کنند. علاوه بر اینکه خلاقیت را وارد استراتژی‌های کاری‌شان می‌کنند، سعی دارند اعضای دیگر را هم در مسیر ایده‌های جدید مولد کنند. ذهن کارمندان را نظم دهند تا باعث افزایش سود رسانی آن‌ها شوند.

احساسات و هیجانات خود را کنترل کنید

مدیران موفق هیچگاه در زمان عصبانیت تصمیم نمی‌گیرند. آن‌ها سعی می‌کنند هیچگاه وارد بحث با رقبا نشوند و اگر این نزاع اجتناب ناپذیر بود تلاش می‌کنند تا کم‌ترین اطلاعات را در طی بحث به رقیب بدهند. اولین حرکت اصلی را خودشان انجام می‌دهند تا به نوعی رقیب بدون دفاع بماند و سرعت تصمیم گیری‌اش پایین بیاید. آن‌ها در هنگام خشم تصمیم گیری نمی‌کنند.

متمرکز باشید

توقع را از خوتان بالا ببرید و بر رسیدن به آن پافشاری کنید. نگذارید هیچ حرف و یا شکستی شما را به عقب براند. به صورت مستقیم به هدف فکر کنید و الزامات رسیدن به آن را فراهم کنید. فراموش نکنید که هر موفقیتی در زمان و مکان مخصوص خودش اتفاق می‌افتد. پس تمرکز خودتان را با فکر به این که پس چه زمانی یک چیزی اتفاق خواهد افتاد، بهم نزنید.

بدون نظر

پاسخی بگذارید