کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

نکاتی درباره مدیریت پروژه

نکاتی درباره مدیریت پروژه

مدیریت پروژه امروزه یکی از تأثیر گذار‌ترین بخش‌ها در تجارت است. این رشته ماهیتی مدیریتی و نظم دهی دارد. مدیران پروژه در یک کار تجاری پروژه را از تمام جنبه‌ها بررسی می‌کنند. یکی از اصلی‌ترین وظایف مدیران پروژه بررسی احتمال وجود هزینه‌های غیر قابل پیش بینی است. مدیران پروژه در مرور زمان ارتباط میان اجزای مختلف کار را نگه می‌دارند و از وجود بی‌نظمی جلوگیری می‌کنند.

مدیر پروژه کیست

امروزه افرادی به عنوان مدیر پروژه‌ها در کنار کارفرماها در کار صنعتی و یا کنار مدیران در کار تجاری همکاری دارند. این افراد سمتی متمایز از مدیران دارند. مدیران پروژه دارای ذهنی خلاق و مهارت ارتباطی و مدیریتی بالایی دارند. مدیران پروژه زمانبندی دقیقی دارند و همچنین ریسک پذیری بالایی دارند و دارای تفکری منطقی هستند. دارای مهارت تشخیص مسیرهای بحرانی و مخاطره آمیز را در فرآیند تجاری هستند.
در ارتباط با تحصیلات این افراد باید بگوییم که مهندسی صنایع و مدیریت صنعتی در مرحله ارشد، نزدیک‌ترین رشته به مدیریت پروژه است. راه دیگری که می‌توان به مهارت مورد نیاز این رشته دست پیدا کرد آن است که افراد متخصص در رشته‌های نقشه کشی، رشته‌های مهندسی و به طور کل رشته‌های فنی در آموزشگاه‌های آزاد مدرک تخصصی این رشته را دریافت کنند.

اهداف مدیران پروژه

اهداف اصلی این افراد مدیریت زمان و عملیات‌های مالی است. این افراد سعی می‌کنند که اگر شرکت مورد نظرشان در صحنه جهانی فعالیت می‌کند، بتواند مزیت مطلق و مزیت رقابتی کسب کند. استفاده مناسب از منابع انسانی نیز یکی از مهم‌ترین وظایف آنان است. مدیران پروژه در پی جلو گیری از اسراف و ولخرجی هستند.

مراحل کاری مدیران پروژه

مدیر پروژه برای مدیرت پنج مرحله کاری دارد و در این پنج مرحله که اعم از آغاز، برنامه ریزی، اجرا، نظارت و کنترل و اتمام است وظایف خاصی را در دست اقدام می‌دارد.
در مرحله اول که همان آغاز پروژه است، مدیر پروژه سعی در شناسایی و شناخت سهامداران دارد. همچنین در این مرحله منشور پروژه نیز تهیه می‌شود که در این منشور نقشه راه برای افراد در آن کار مشخص می‌شود.
مرحله دوم که برنامه ریزی برای ادامه کار است، مدیر پروژه وظیفه دارد که هزینه‌های کار، زمان مورد نیاز برای هر مرحله، تهیه اسناد مربوط به کیفیت مورد نظر برای کار، ایجاد ارتباط میان سهامداران و مدیر و همچنین استراتژیک‌های کاهش هزینه‌ها را در این مرحله انجام دهد. همچنین مدیر پروژه تمام انتظارات سهامداران را در این مرحله بررسی می‌کنند و آن‌ها را به بخش‌های اجرایی گزارش می‌کند.
در مرحله سوم یعنی مرحله اجرا ،مدیر پروژه منابع انسانی را انتخاب می‌کند. در این بخش تمام درخواست‌های سهامداران و یا مدیرها اجرا می‌شود. بودجه‌های در نظر گرفته شده خرج می‌شود و برنامه‌های در نظر گرفته شده اجرا می‌شوند.
مرحله بعدی که همان نظارت و کنترل است، قسمتی است که در آن اعتبارسازی و دریافت مجوز صورت می‌گیرد. مدیران پروژه‌ها در این قسمت مشارکت سهامداران را کنترل می‌کنند و همچنین کیفیت دستاوردها بررسی میشود و آن‌ها را نظارت می‌کنند.
در مرحله بعدی که مرحله آخر است مدیریت یکپارچه‌ سازی صورت می‌گیرد. مدیریت یکپارچه سازی یعنی نظارت کلی بر آن چیزی که تا الان صورت گرفته است.

مشاغل مدیران پروژه

هماهنگ کننده پروژه این شغل بیشتر در پی انجام کارهای اداری است. اطلاع رسانی به سهامداران در مورد نحوه انجام کار بر عهده این مدیران است.
مسئول زمانبندی پروژه که بیشتر وظیفه انجام کارهای فنی پروژه و همچنین انجام کارهای نرم افزاری مدیریت پروژه را دارد. به طور مثال این مسئولان با نرم افزارهایی مانند PMbok و یا Microsoft project کار می‌کنند.
دستیار مدیر پروژه و مدیر پروژه مکمل یکدیگر در کامل کردن کار هستند و وظایف یک مدیر پروژه را به کمک هم اجرا می‌کنند.
مدیر پروژه ارشد نیز معمولا به علت حرفه‌ای بودن در این کار چند پروژه را به صورت هم زمان انجام می‌هد و همچنین بودجه بندی و تامین منابع بودجه را نیز بر عهده دارد.

چند اصطلاح در رشته مدیریت پروژه

Planing این اصطلاح به معنای برنامه ریزی کردن می‌باشد
Sigma 6 به معنای استراتژی سازماندهی پروژه برای توسعه و پیشرفت شرکت است
Cost Management به معنای مدیریت هزینه‌ها در راستای سازماندهی بودجه لازمه
Project charte یا همان منشور پروژه سندی است که با وجود آن حامی پروژه و یا حرکت اقتصادی به وسیله‌ی آن موجودیت پروژه را تأیید می‌کند time, quality, cost, scop نیز از اصطلاحات رایج این شغل است

بدون نظر

پاسخی بگذارید