کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

نکاتی که باید درباره فروش و بازاریابی بدانید

نکاتی که باید درباره فروش و بازاریابی بدانید

فروش یکی از مسائل بسیار مهمی برای هر کسب و کاری است؛ اگر یک کسب و کاری فروش خیلی خوبی نداشته باشد؛ نمی‌تواند به مسیر خود ادامه دهد؛ به‌همین دلیل تمام عواملی که برای بازاریابی موثر است به فروش بستگی دارد؛ در نتیجه افرادی که در زمینه بازاریابی فعالیت می‌کند باید تمامی این نکات را در این باره بداند تا بتواند فروش یک محصول یا خدماتی را زیاد کند.

مشتری باید راضی باشد

اگر بخواهید تمام میزان پیشرفت خود را در یک کلمه خلاصه کنید میزان خرید مشتری از شما دلیل اصلی موفقیت‌تان است؛ یعنی اگر بخواهید فروش خوبی داشته باشید باید مشتریان‌تان را راضی نگه دارید. یکی از دلایلی که باید مشتری را در نظر داشته باشید این است که بخواهید نیازهای آن‌ها را برطرف نمایید؛ به عنوان مثال اگر مشتری شما می‌خواهید محصولی از نظر کیفیت بالا و از نظر قیمت مناسب باشد بهتر است آن را مطابق نیازهای مشتریان تولید و یا ارائه دهید؛ از طرفی این جمله به این معنا نیست که سود خود را در نظر نگیرید؛ بلکه آن را نیز در نظر داشته باشید.

 

برای محصول یا خدمت‌تان ارزش قائل باشید

یادتان باشد هر چقدر که محصولات شما از نظر خودتان ارزشمند تر باشند؛ در نظر مشتریان نیز با ارزش محسوب می‌شوند؛ در نتیجه در این زمان برای خرید محصولات هزینه خوبی پرداخت می‌کنند؛ از طرفی یادتان باشد که اعتماد به نفس‌تان نیز نباید کاذب باشد؛ بلکه محصول‌تان نیز باید آن ارزش را داشته باشد.

 

مشتری ناراضی رمز موفقیت

یادتان باشد که برای برخورد با مشتریان ناراضی باید صبور باشید و همین‌طور آن‌ها می‌توانند درس بزرگی برای شما باشند تا بتوانید کیفیت محصولات‌تان را ارتقا دهید؛ همچنین باید بدانید که نقاط ضعفی که مشتریان ناراضی به شما نشان می‌دهند کمک زیادی به بهبود اوضاع‌تان می‌کند و تحقیقات نشان داده اگر بتوانید مشتریان خود را راضی نگه دارید؛ بعضی از آن‌ها برای شما مشتری دائمی خواهند شد و از این مسیر سود بسیار زیادی خواهید برد.

 

فروشنده متفاوت باشید

بازاریابی فروش روش‌ها و عملکردهای زیادی دارد که بعضی از آن‌ها سنتی هستند؛ در حالی که بعضی از آن‌ها جدید هستند؛ در حالی که هر دوی این روش‌ها می‌تواند موثر باشد؛ اما باید بدانید که یک بازاریاب فروش موفق کسی است که روش‌ها و راهکارهای خاص خودش را دارد؛ یعنی بازاریاب فروش باید با توجه به تجربه‌هایی که دارد بتواند محصول خود را به خوبی بفروشد و همین‌طور بتواند از راهکارهای خود استفاده کند؛ روش‌هایی که دیگر کارشناسان فروش از آن استفاده نکرده به عبارتی دیگر، این روش‌ها می‌تواند منحصر به فرد باشد.

 

گاهی روی مواضع خوب بایستید

این که در فروش به هر سمت و سویی که بازار می‌خواهد نروید هم می‌تواند فاکتوری مهم برای موفقیت باشد؛ به عنوان مثال اگر بخواهید محصولی را جایگزین کنید که امروزه در همه جا دیده می‌شود می‌تواند برای شما هم از نظر مالی و هم از نظر برندسازی سود یا زیان داشته باشد؛ بنابراین در بعضی از مواقع با توجه به شرایط و تجارب‌تان روی مواضع قبلی خود ایستاده و قربانی شرایط موجود در بازار نشوید.

 

از تجارب بازاریابان فروش بهره بگیرید

یکی دیگر از کارهایی که در فروش و بازاریابی برگ طلایی برای شما شناخته می‌شود بهره‌گیری از بازاریابان فروش با تجربه است؛ آن‌ها می‌توانند به شما بگویند به این دلیل، به این دلیل و … مسیری که می‌روید صحیح است یا خیر؟ عاداتی که در کسب و کارتان دارید به شما کمک می‌کند یا خیر؟ مسیری که می‌روید درست است یا خیر> بنابراین خیلی خیلی به شما کمک خواهد کرد اگر در زندگی فروش‌تان به نکات افراد با تجربه توجه کنید. برای این کار اگر افرادی در اطرافتان هستند که می‌توانند بهتان کمک کنند؛ به سراغ‌شان بروید در غیر این صورت می‌توانید از دوره‌های آموزشی بهره بگیرید؛ اموزشگاه فنی حرفه ای تدبیر و عمل با سال‌ها سابقه در زمینه آموزش بازاریابی و فروش فعالیت کرده و پس از دوره به کارآموزان خود گواهی معتبر ارائه می‌دهد تا از آن برای ورود به بازار استفاده نمایند.

بدون نظر

پاسخی بگذارید