کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

تاثیر زبان بدن در مصاحبه شغلی

تاثیر زبان بدن در مصاحبه شغلی

زمانی که می‌خواهید وارد شغلی شوید؛ باید برای ورود به آن مصاحبه شغلی انجام دهید؛ اولین برخورد شما در زمان مصاحبه حضویری بی شک بیشترین تاثیر را در روند پیشرفت و قبول شدن در مصاحبه خواهید داشت. زمانی که شما در جلسه حضوری وارد می‌شوید هم از نظر علمی و تخصصی بررسی شده و هم از نظر رفتاری؛ در واقع زبان بدن شما در زمان مصاحبه کاری نقش خیلی پر رنگی را ایفا می‌کند در این مقاله در اموزشگاه فنی و حرفه ای تدبیر و عمل قصد داریم چندین نکته را بیان کنیم که به شما کمک می‌کند تا بتوانید زبان بدن خود را در مصاحبه شغلی بهبود ببخشید.

ورود و معرفی خود

اولین زمانی که واد اتاق مصاحبه می‌شوید باید بتواند بهترین تاثیر را روی افراد بگذارید؛ بنابراین در زمان لبخند را هرگز فراموش نکنید؛ سعی کنید لبخند ملیحی بزنید و همین‌طور ارتباط چشمی برقرار کنید و خودتان را به آرامی معرفی کنید. در این زمان بسیاری از افراد چار استرس می‌شوند که کاملا یک امر عادی است و واکنش بدن‌تان در این مواقع می‌باشد. سعی کنید قبل از ورود به اتاق مصاحبه، استرس و نگرانی خود را کنترل کنید؛ چرا که اگر بخواهید این احساس که استرس دارید را به افراد انتقال دهید نتیجه معمولا خوبی برای تان نخواهد داشت؛ پس می‌توانید چند روز قبل از مصاحبه روی استرس خود کار کرده و برای این کار از مشاور و یا تکنیک‌های مدیتیشن استفاده کنید.

خلاصه صحبت کنید

بیش از حد صحبت کردن شاید در مصاحبه شغلی شما احساس خوبی ایجاد نکند؛ البته این جمله بدین معنا نیست که اصلا صحبت نکنید؛ مصاحبه شغلی هر کاری می‌تواند ویژگی‌های مختلفی داشته باشد؛ بنابراین با توجه به کارتان سعی کنید حرف زدنتان را کنترل نمایید.

 

مناسب بنشینید

نحوه نشتستن در مصاحبه شغل یکی دیگر از علائم زبان بدن است که روی فرد متقابل شما، تاثیر خیلی خیلی زیادی خواهد داشت؛ سعی کنید محکم بنشینید؛ شانه‌های خود را صاف بگیرید و حالت عادی داشته باشید. نحوه نشستن افراد از جمله فاکتورهایی است که در زبان بدن میزان خونسرد  موفق بودن فرد را نشان می‌دهد.

 

سرتان را گاهی تکان دهید

در بعضی از مواقع برای نشان دادن این که طرف مقابلتان درست فکر می‌کند و یا این که حرف او را قبول دارید سرتان را تکان دهید این زبان بدن این حس را در فرد مقابل شما ایجاد خواهد کرد که شما به حرف او کاملا گوش می‌دهید و شنونده خوبی هستید و خیلی قوی تر و راحت تر فرد مقابل با شما صحبت خواهد کرد و احساس بهتری در او ایجاد خواهید نمود.

 

خوب راه بروید

شاید مدت زمانی که بخواهید در مصاحبه بنشینید؛ اما بهتر است در زمان ورود و یا خروج به خوبی راه بروید؛ بدن خود را در استحکام معمولی تکان دهید و بیش از حد شل و کسل نباشید و طوری رفتار کنید که اعتماد به نفس معمولی؛ نه بیش از حد در شما نمایان شود.

 

به چشم افراد زل نزنید

زمانی که بتوانید به خوبی به افراد نگاه کنید نشان دهنده اعتماد به نفس خوب شماست؛ اما حواستان باشد که زل نزنید. این کار یک احساس گستاخی و بی اعتمادی در فرد به وجود می‌آورد و باعث شده تا نتواند به راحتی با شما حرف بزند؛ بنابراین نگاهتان را بچرخانید و روی اجزای صورت فرد هراز گاهی نگاه نمایند؛ البته چشمانتان را به در و دیوار نیز ندوزید که بازهم باعث شده تا کارفرما احساس کند به حرف شان گوش نمی‌دهید.

 

دوره‌های زبان بدن به شما کمک می‌کند

زبان بدن امروزه یکی از علم‌های بزرگ  به شمار می‌رود که افراد زیادی در زمینه آن فعالیت کرده و به بررسی و تجزیه تحلیل رفتار افراد می‌‌پردازند؛ یادگیری این تکنیک‌ها نه تنها در مصاحبه کاری بلکه در زندگی شخصی و کاری تان نیز می‌تواند تاثیر خیلی خوبی داشته باشد؛ بنابراین می‌توانید در دوره‌های آموزشی این حوزه کار کرد و از آن‌ استفاده نمایید تا مصاحبه‌های موفق تری داشته باشید.

بدون نظر

پاسخی بگذارید