کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

نتیجه نظم و انضباط در کار

نتیجه نظم و انضباط در کار

نظم و انضباط یکی از فاکتورهای جانبی اما مهم در رسیدن به موفقیت محسوب می‌شود. افرادی که در زندگی خودشان پیرو نظم و انضباط هستند می‌توانند به خوبی به موفقیت دست پیدا کنند؛ چرا که برای هر عاملی یک برنامه ریزی منسجمی دارند. در این مقاله در اموزشگاه فنی و حرفه ای تدبیر و عمل به بررسی چند نتیجه داشتن نظم و انضباط در کسب و کار خواهیم پرداخت؛ پس با ما همراه باشید.

 

پیروی منظم کار

وقتی که شما یک کاری را دارید انجام می‌دهید و یا قصد آن را دارید؛ باید برنامه‌ای برای آن بچینید. پیروی از نظم به شما کمک می‌کند که برای برنامه ریزی کار دقت بالاتر و وسواس بیشتری از خود نشان دهید و این عامل سبب می‌شود تا کارتان به خوبی پیش بروید و قدم‌های آن پشت سر هم طی شود.

 

کاهش سردرگمی

افرادی که منظم و مرتب نیستد چون که برای کارهایشان دارای برنامه ریزی نیستند؛ به مرور زمان در کارهایشان دچار سردرگمی می‌شوند. در حالی که افراد پیرو نظم  و انضباط کاری؛ چون که کارهایشان را با دقت و سر وقت انجام می‌دهند کمتر دچار سردرگمی می‌شود؛ در نتیجه یکی از بهترین مزایای بهره گیری از نظم و انضباط کاری کاهش سردرگمی و انجام به موقع کارهاست.

 

کاهش اتلاف وقت

زمانی که شما کارهایتان را منظم انجام دهید و برای هر یک از آن‌ها قانون از پیش تعیین شده داشته باشید؛ خود به خود در وقت و انرژی‌تان صرفه جویی می‌کنید که خیلی هم به شما کمک می‌کند تا کارهایتان را سریع تر انجام دهید چرا که با کمبود زمان که از مشکلات اصلی افراد در این مسیر است مواجه نخواهید شد.

 

کاهش استرس

زمانی که کارها روی هم جمع می‌شود؛ افراد دچار استرس می‌شوند. اضطراب و استرس برای موفقیت و پیش بردن کارها سم هستند؛ چرا که در تصمیم گیری افراد اختلال ایجاد می‌کنند. از این رو زمانی که شما پیرو نظم و انضباط هستید؛ کارهای خود را به خوبی و بودن استرس و فشارهای روانی انجام می‌دهید و در بیشتر مواقع آرامش بیشتری دارید.

 

تمرکز بالاتر

مسلما افراد منظم تمامی اشیای خود را در اطراف شان مرتب و منظم نگه می‌دارند و محیط کار تمیزی دارند. از طرفی یکی از عواملی که باعث شده تا افراد تمرکز خیلی زیادی در کارشان نداشته باشند؛ بهم ریختگی محیط کار و وجود عوامل سردرگم زاست. به همین دلیل اگر نظم و انضباط خوبی در کار داشته باشید کمتر از دیگران دچار سردرگمی شده و برای کارهایتان تمرکز خیلی بیشتری خواهید داشت و اغلب آنان را درست انجام می‌دهید.

 

انجام بهتر کارها

افرادی که نمی‌توانند به خوبی در کار تصمیم بگیرند و برنامه کاریشان مشخص نیست؛ به عبارتی در برنامه هایشان نظم و خط و مشق مشخصی ندارند؛ نمی‌توانند کارها را به خوبی انجام دهند؛ چرا که در هر حوزه‌ای یک نظر متفاوت دارند و عملکردشان روی اصول نیست.

 

اطمینان بیشتر افراد

اگر شما فردی باشید که در کارهایتان و برنامه ریزی روزانه تان نظم داشته باشید. کارهایتان را منظم انجام دهید و به رئیستان تحویل دهید یا این که خودتان رئیس باشید و مدیریت منظمی داشته باشید؛ دیگر افراد به شما راحت تر اطمینان می‌کنند و به قولی روی حرفتان بیشتر حساب می‌کنند؛ بنابراین ارزش اجتماعی و کاری تان بسیار بیشتر خواهد شد.

 

راه‌های ایجاد نظم

تا به این جا با تاثیر نظم در کار آشنا شده‌ایم؛ اما بعضی از افراد با این سوال مواجه می‌شوند که چگونه فرد منظمی باشیم. اموزشگاه فنی تدبیر و عمل برای این سوال نیز پاسخ‌هایی برای شما آماده کرده است.

 

تعهد برای نظم و انضباط

اولین عاملی که به شما کمک می‌کند تا فرد منظم باشید؛ تعهد است. یک کاغذ و خودکار ور دارید و به خودتا تعهد دهید که فرد منظمی باشید و انضباط را تمام جنبه‌های زندگی رعایت کنید.

 

کارهای کوچک

برای افرادی که منظم نیستند؛ انضباط داشتن کاری سخت است. برای این کار بهتر است به سراغ کارهای کوچک بروید. ابتدا وسایل تان را اگر از جایی ور می‌دارید، پس از استفاده آن را به جای خود بگذارید و یا این که پس از مصرف غذا، ظرف‌هایتان را بشورید و در جایشان بگذارید. همچنین برای نظم بیشتر در کار، لباس‌های خود را هر روز مرتب کرده و در جای خود بگذارید؛ انجام این سری کارهای ساده به ذهن شما برای نظم کمک می‌کند.

بدون نظر

پاسخی بگذارید