کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

نکاتی برای پیش از تغییر شغل

نکاتی برای پیش از تغییر شغل

بسیاری از افراد در طول عمر خود به شغل‌های مختلفی مشغول می‌شوند اما تنها بعضی از آن‌ها هستند که به کار خود علاقه دارند. خیلی از دلایل باعث می‌شود تا افراد تصمیم بگیرند تا کار خود را تغییر دهند به عنوان مثال مشکلات کاری یکی از مهمترین آن‌هاست. این که افراد بتوانند در محیط کاری خود به خوبی ارتباط برقرار کنند یکی از مهمترین دلایل ماندگاری در یک موسسه و کار است. اما اگر جزء کسانی هستید که رضایت شغلی ندارید و یا در جاهایی که آرزویش را دارید نایستاید، پیش از آن که بخواهید شغل خود را عوض کنید باید نکاتی را در نظر داشته باشید، تا تغییر شغل شما را به چند مرحله بالاتر ببرد نه این که برایتان آزاردهند شود. با اموزشگاه فنی و حرفه ای تدبیر و عمل همراه باشید.

 

دلایل منطقی‌تان را بسنجید

یکی از کارهایی که باید پیش از تغییر شغل انجام دهید این است که باید بتوانید، دلایل خود را برای عوض کردن کارتان بررسی کنید. در زمانی که فرد تصمیم می‌گیرد چیزی را در زندگی خود عوض کند هم دلایل احساسی دارد و هم منطقی، برای عوض کردن شغل خود بهتر است ابتدا به سراغ دلایل منطقی بروید. برای این کار ابتدا میزان درآمد، سود و پیشرفتی که می‌توانید داشته باشید را بررسی کنید و پس از آن به سراغ دیگر دلایل بروید.

 

آینده را بررسی کنید

یکی دیگر از کارهایی که باید حتما در زمان تغییر شغل در نظر بگیرید این است که اگر الان کار خود را عوض کنید؛ باید چه کار دیگری انجام دهید، ایا برای یک یا دو ماه آینده پس انداز دارید و ایا از پس مخارج خود بر می‌آیید. اگر برای آینده خود به مدت یک یا دو ماه پس انداز دارید می‌توانید از محل کار خود استفا بدهید. زمانی که می‌خواهید به سراغ دیگر کاره بروید باید بسنجید که آیا از شغل الان شما برایتان بهتر خواهد بود و تا چه اندازه به تلاش و برنامه ریزی نیاز دارد.

یکی از اشتباهاتی که افراد در این حوزه انجام می‌دهند این است که کورکورانه به سراغ تغییر شغل می‌روند و از پس هزینه خود بر نمی‌آیند و دچار احساسات منفی می‌شوند و زمانی که نتوانند ذهن خود را کنترل کنند از نظر روانی آسیب می‌بینند.

 

دلایل خود توضیح دهید

زمانی که می‌خواهید از شرکت یا موسسه خود استفا دهید باید دلایل خود را به صورت کامل برای مسئولتان را توضیح دهید و بگویید چرا تمایل به استفا دارید و نامه خود را به صورت کاملا اداری بررسی کنید و آن را تحویل بدهید و مبالغ باقی مانده از دریافتی خود را تصفیه کنید.

 

برای آینده رزومه خوب داشته باشید

پیش از این که از شغل خود خارج شوید باید برای کارهای بعدی هم برنامه داشته باشید. برای این کار به سراغ درست کردن رزومه بروید، سعی کنید یک روزمه‌ی خوب داشته باشید، مهارت و تجربه کاری خود را به صورت کامل بنویسید و ذکر کنید که چرا دارید به سراغ این شغل می‌روید و آدرس محل سکونت و نشانی آن را هم ذکر کنید.

 

ریسک کنید

بعضی از کسانی همیشه می‌خواهند یک شغل داشته باشند، می‌خواهند که در مسر زندگی‌شان تغییر ایجاد نکنند و همین امر سبب شده تا آن‌ها، مقدار کمی از توانایی‌شان را استفاده کنند. یا به این دلیل که از ریسک کردن می‌ترسند، اگر می‌خواهید به سراغ کار جدید بروید باید روحیه ریسک کردن داشته باشند و از ایجاد تغییر نترسید. البته موفقیت در این مسیر نیاز به اعتماد به نفس هم دارد و کسانی که از تغییر هراسی ندارد، به مرور زمان اعتماد به نفس آن‌ها بیشتر می‌شود.

 

در حرفه خود متخصص شوید

به هر حوزه‌ای که علاقه دارید؛ اهمیت ندارد، چرا که فقط میزان توانایی شما، در این مسیر است که برای درآمد و فرصت‌های شغل، گزینه خوب محسوب می‌شود؛ از این رو سعی کنید تا در کار خود به بالاترین توانایی برسید. البته این مهارت را می‌توانید در مدت زمانی که در حال فعالیت هستید به دست آورید.

بدون نظر

پاسخی بگذارید